W świecie motoryzacji, jak w każdej innej branży, funkcjonuje fachowe nazewnictwo, które laikowi może czasem nastręczyć trudności. Niektórych zagadnień można po prostu nie rozumieć lub używać  niewłaściwy sposób. Tak często bywa w kontekście silnika zwanego dieslem lub turbodieslem.

Co warto wiedzieć? Ciekawy świat motoryzacji

Silnik diesla ma długą tradycję. Jego nazwa wzięła się od nazwiska twórcy – Rudolfa Diesla, którego uważa się za autora silnika o samoczynnym zapłonie. Obecnie diesel funkcjonuje w świadomości jako silnik, który jest ekonomiczny i korzystny na długie trasy. Taki rodzaj silnika wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju paliwa, czyli oleju napędowego. Czym zatem będzie turbodiesel? TDI – skrót jaki stosuje się w określaniu tego rodzaju silnika może brzmieć tajemniczo. To silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa.


Nowy Seat Leon – nowoczesność w wyjątkowej odsłonie

Seat Leon jest przykładem silnika turbodiesla. Nowoczesna technologia jaka dotyczy tego modelu jest widoczna, zarówno w jego wnętrzu, jak i na zewnątrz. Specjalnie dostosowane akcesoria zabezpieczające przed działaniem czynników zewnętrznych sprawiają, że Seat  długo zachowuje pierwotną formę. Można to dostrzec chociażby na przykładzie pakownego bagażnika, który dzięki elementom ochronnym łatwo utrzymać w czystości.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Ostrożność na drodze priorytetem kierowców. Seat Leon zachowuje w tej kwestii wysoki standard. Czujniki informują o odległości pojazdu znajdującego się z przodu, co pozwala na zachowanie odpowiedniego odstępu i kontrolowanie go. Dotyczy to też wykrycia innej przeszkody na drodze – w postaci pieszego. Wówczas auto zaczyna samoczynnie hamować, aby zwiększyć względy bezpieczeństwa na drodze. Samochód, w takim ujęciu, wspomaga kierowcę w jego działaniach. Nowoczesność na najwyższym poziomie przejawia się także w zaawansowanej technologii systemu nawigacji. Dzięki temu można zawsze bezpiecznie i szybko trafić do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *